| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Inspiron 7572 |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 17 Inches |
| Item Width | 15 Inches |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Resolution | Full HD (1920 X 1080) |
| Product Dimensions | 10.16 x 38.1 x 43.18 cm; 2 Kilograms |
| Item model number | Dell Inspiron 7572 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR SDRAM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Average Battery Life (in hours) | 10 Hours |
| Item Weight | 2 kg |
Dell Inspiron 7572 Intel Core i5 8th Gen Ram 8GB DDR4 SSD 512GB Graphic 4GB Nvidia Screen 15.6″ FHD
[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]
Brand new open box laptop imported laptop







Reviews
There are no reviews yet.