| Colour | Silver |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Special Feature | Anti reflective |
| Material | Aluminium |
| Recommended Uses For Product | Office |
| Room Type | Office |
| Frame Material | Aluminum |
| Included Components | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide, Manuals, Stylus |
| Item Weight | 1830 Grams |
| Series | XPS |
| Form Factor | Clamshell |
| Furniture Finish | Black |
| Size | 16 GB |
| Manufacturer | DELL, 0 |
| Item Height | 18 Millimeters |
| Item Width | 34.5 Centimeters |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1920×1080 |
| Product Dimensions | 23 x 34.5 x 1.8 cm; 1.83 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 9500 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Clock Speed | 2933 MHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB-C |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Audio Details | Headphones |
| Speaker Description | Waves MaxxAudio Pro |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth, 5 GHz Radio Frequency |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Audio-out Ports | 1 |
| Number of Microphone Ports | 1 |
| Optical Drive Type | Not present |
| Card Reader | USB 3.0 |
| Power Source | Battery Powered |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Average Battery Standby Life (in hours) | 8 Hours |
| Average Battery Life (in hours) | 21 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 86 Watt Hours |
| Number Of Lithium Ion Cells | 6 |
| Manufacturer | DELL |
| Item Weight | 1 kg 830 g |
Dell Xps 15 9500 Intel Core i7 10th Gen Graphics 4GB Nvidia Screen 15.6″ Touch Silver Color
Brand new open box laptop imported laptop








Reviews
There are no reviews yet.