| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell |
| Series | Vostro |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Resolution | 1366×768 |
| Package Dimensions | 40.6 x 35.6 x 7.8 cm; 1.76 Kilograms |
| Item model number | 3468 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Hard Drive Size | 1024 GB |
| Hard Disk Description | Serial ATA |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 2.4 GHz Radio Frequency |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Card Reader | Secure Digital Card |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 40 Watt Hours |
| Number Of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide, Manuals |
| Manufacturer | Dell |
| Item Weight | 1 kg 760 g |
Dell Vostro 3468 Intel Core i3 7th Screen 14.0″ HD Black Color With One Year Dell Warranty
Brand new open box laptop imported laptop








Reviews
There are no reviews yet.