| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell Computers |
| Series | Dell Latitude |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 0.71 Inches |
| Item Width | 9.76 Inches |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Product Dimensions | 36.14 x 24.79 x 1.8 cm; 1.79 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | Latitude |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 1.6 GHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 1.6 GHz |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 10 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 10 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | 4 |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Item Weight | 1 kg 790 g |
Dell latitude 3510 Intel Core i5 10th Gen Ram 8GB DDR3L SSD 256GB Screen 15.6“ HD Graphic 2GB
Brand new open box laptop imported laptop









Reviews
There are no reviews yet.