| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell Computers |
| Series | Latitude 7480 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Ram Size | 32 GB |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Manufacturer | Dell Computers |
Dell latitude 7480 Intel Core i5 6th Gen Ram 8GB DDR3L SSD 256GB Screen 14″ FHD
Brand new open box laptop imported laptop









Reviews
There are no reviews yet.