| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell India Pvt Ltd, Dell India Pvt Ltd |
| Series | VOSTRO 3401 |
| Colour | Dune |
| Form Factor | Traditional Laptop |
| Item Height | 20 Millimeters |
| Item Width | 24 Centimeters |
| Standing screen display size | 14 |
| Resolution | 1920×1080 |
| Product Dimensions | 32.8 x 24 x 2 cm; 1.64 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Memory Clock Speed | 2666 MHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Operating System | Windows 10 |
| Battery Charge Cycles | 10 Hours |
| Average Battery Life (in hours) | 10 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 0.5 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Cable, Adaptor |
| Manufacturer | Dell India Pvt Ltd |
| Item Weight | 1 kg 640 g |
Dell Vostro 3400 Intel Core i5 11th Gen Ram 8GB DDR4 SSD 512GB Intel HD Graphics Screen 14″ FHD
Brand new open box laptop imported laptop









Reviews
There are no reviews yet.