| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell |
| Series | New XPS 13 |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 10 Millimeters |
| Item Width | 30.4 Centimeters |
| Standing screen display size | 13.3 Inches |
| Resolution | Full HD (1920 X 1080) |
| Product Dimensions | 20 x 30.4 x 1 cm; 2 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | XPS 9360 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR3 |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Power Source | Battery Powered |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 13 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 40 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 0.85 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | 2 |
| Included Components | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide, Manuals |
| Manufacturer | Dell |
| Item Weight | 2 kg |
Dell XPS 13 9360 Intel Core i7 8th Gen Ram 16GB DDR4 SSD 512GB ( NVME ) Screen 13.3” FHD
Brand new open box laptop imported laptop








Reviews
There are no reviews yet.